הבית שלי - מבצעים על מוצרים לעיצוב הבית
קליניקות ומטפלים2021-05-20T10:08:47+03:00

קליניקות ומטפלים

מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לטיפול רגשי

במהלך החיים, אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם קשיים ולא תמיד, יש ברשותם את הכלים או היכולות להתמודד עם אותם הקשיים בכוחות עצמם.
החדשות הטובות הן שיש בעלי מקצוע שונים, אשר מחזיקים בידע ובכלים לסייע בהתמודדות עם אותם הקשיים.
בהליך חיפוש אחר שיטת הטיפול המתאימה, יכולים לעלות אי הבנות, לגבי ההבדלים בין שיטות הטיפול השונות ובעיקר לגבי ההבדלים בין טיפול פסיכולוגי לבין טיפול רגשי.

ההבדלים בין הטיפולים

ההבדל הראשון בין שיטות הטיפול, יבוא לידי ביטוי בהסמכה של איש המקצוע – בעוד שטיפול פסיכולוגי יכול להתבצע ע"י פסיכולוג מוסמך בלבד, טיפול רגשי יכול להתבצע על ידי מגוון אנשי מקצוע אחרים העוסקים בתחומי הטיפול – אנשי מקצוע המוגדרים ברוב המקרים בתור פסיכותרפיסטים.
הבדל נוסף בין טיפול פסיכולוגי לטיפול רגשי, יבוא לידי ביטוי בהליך הטיפול עצמו, בעוד טיפול פסיכולוגי מבוסס בדרך כלל על שיחות בלבד, טיפול רגשי, יכול להתבצע במגוון רחב של דרכים כמו: תנועה, אמנות ואפילו משחק (בהתאם לגיל המטופל ולהעדפותיו). 
גישות הטיפול – בהליך טיפול רגשי, יש לא מעט גישות שונות, כאשר הטיפול יכול להיות התנהגותי קוגניטיבי, טיפול פסיכודינמי, טיפול באמצעות בעלי חיים ועוד גישות ושיטות נוספות. 

חשיבות בחירת המטפל

לא משנה באיזה סוג של טיפול אתם מעוניינים, טיפול פסיכולוגי או טיפול רגשי, עדיין קיימת חשיבות גבוהה לבחור בצורה מוקפדת את המטפל.
יש לבחור מטופל מקצועי ובעל הסמכות ייעודיות בתחומי הטיפול הרלוונטיים. חשוב לבדוק את הקשר והחיבור עם המטפל ולוודא שהמטופל אכן מרגיש בנוח והינו פתוח לדבר ולשתף לגבי כל בעיה אשר מהווה את נחלתו.
דגש על הפרמטרים הללו, יבטיח טיפול אפקטיבי, יעיל ואיכותי יותר.

 

עסקים נבחרים בתחום הקליניקות ומטפלים

דילוג לתוכן